Przepisy - symulacja-kredytu

Symulacja kredytu

pozyczki-kredyty.org


Symulacja kredytu to każdorazowe sprawdzanie zdolności kredytowej klienta, wyliczanie oprocentowania, okresu spłaty, oraz kwoty minimalnej i maksymalnej kredytu. Do sporządzenia symulacji kredytowej, doradca potrzebuje specjalnych kalkulatorów kredytowych. Innego kalkulatora używa się do wyliczenia symulacji kredytu gotówkowego a innego do pożyczki hipotecznej, czy też kredytu mieszkaniowego. Kalkulator do wyliczania raty zwykłego kredytu gotówkowego jest bardzo prosty w obsłudze, ponieważ nie wymaga wpisania tak wielu danych jak w przypadku kredytu mieszkaniowego, czy pożyczki hipotecznej.

 

W przypadku pożyczek hipotecznych, oprócz takich danych jak: wysokość dochodów, okres kredytowania czy rok urodzenia, podaje się jeszcze takie dane jak na przykład: wysokość dochodów za zeszły rok, ale to tylko w przypadku działalności gospodarczej.

W przypadku osób, które uzyskują dochody na podstawie umowy o pracę, bank nie wymaga wykazywania dochodów za zeszły rok, ani tym bardziej zaznaczania ich w kalkulatorze kredytowym. Wymaga natomiast dochodów za ostatnie trzy miesiące.

Symulacja kredytu to pierwsza, bardzo ważna czynność jaką trzeba wykonać, bądź jakiej trzeba się poddać, aby uzyskać kredyt.

 


Lista tematów: